دبستان پسرانه همکلاسی آموزش پرورش ناحیه 5 استان اصفهان

آشنایی با شیوه ی صحیح مطالعه

اولین سوالی که به ذهنتان می رسد همین است، چگونه درس بخوانیم؟ برای یافتن جواب این سوال لازم نیست کار عجیب و غریب و محیرالعقولی انجام دهد.

تنها کافیست به تکنیک ها و نکاتی که ما در ادامه آنها را معرفی و آموزش می دهیم توجه کنید و آنها را انجام دهید. در طول مدت زمان کوتاهی شما خواهید دید که به سادگی توانسته اید به این مشکلات خود غلبه کنید و دیگر نگران نمرات و امتحانات خود نخواهید بود.

ادامه مطلب...

چگونه دانشمند شویم؟

دانشمندان و متخصصان در پی سال ها کار و تجربه، به شیوه های متفاوتی فکر می کنند که سایرین از آنها بی بهره هستند. از این رو، به هیچ وجه نمی توان انتظار داشت که شیوه فکر کردن یک دانش آموز با یک دانشمند یکسان باشد. تشخیص تفاوت بین توانایی «درک دانش» و «خلق دانش» به شما کمک می کند تا اهدافی واقع بینانه تر برای دانش آموزان تعیین کرده و براساس آن تدریس کنید.


دانشمندان می توانند نظریات خاص خود را مطرح کنند و دانش آموزان می توانند درک عمیقی از این نظریات موجود داشته باشند. با این حال، نیازی نیست که آموزش آنها در همین مرحله متوقف شود. دانش آموزان حتی اگر نتوانند از تکنیک های علمی به خوبی استفاده کنند، می توانند درک کنند که علم چگونه حاصل شده و پیشرفت آن به چه شکلی صورت می گیرد.

ادامه مطلب...

شکوفایی استعداد کودکان با نقاشی

نقاشی کردن در واقع مجسم کردن و به تصویر کشیدن رویاها و تخیلات و احساسات و حالات درونی کودک است. این نقاشی ها در برگیرنده فواید بسیاری است هرچند اکثر والدین به نقاشی های کودک شان به چشم خط خطی کردن های ساده و یا آثاری برای تکمیل کلکسیون یادگاری های کودکی مینگرند.

بسیاری از روانشناسان و مشاوران کودک معتقدند با تحلیل نقاشی‌های کودکان می توان به شناخت و افزایش افزایش مهارت های شناختی، احساسی و فیزیکی کودک پرداخت.

ادامه مطلب...